WITAM

Pokój dla noworodka Czy w takim pokoju powinny się znajdować tysiące misiów pluszowych, mięciutkie bialutkie dywany i oczywiście jeśli to dziewczynka obowiązkowo baldachimy na łóżeczkiem?

Otóż nie, tak malutkie dziecko nie zwraca kompletnie uwagi na misie ponieważ nie ma jeszcze wykształconej pełnej ostrości w oku, a misie, dywany są naprawdę zbędną rzeczą ponieważ gromadzi w nim się dużo kurzu co jest nie zdrowe dla malutkiego dzieciątka.Na bazie własnych oświadczań, radzę rodzicom urządzić taki pokój w prosty sposób, tak by pokój był funkcjonalny. Powinno znajdować się tam łóżeczko bez zbędnej dekoracji, przewijak, kosz na brudną bieliznę i jakaś szafa czy komoda. To na samym początku na pewno wystarczy.

Proszę również mieć na uwadze że noworodki powinny spać w lekko oświetlonym pomieszczeniu, dla tego warto zainwestować w dobrą lampkę z możliwością zmiany światła.Podstawą w pokoju dla noworodków jest porządek, nie wolno gromadzić kurzu i zbierać zużytych pieluch w koncie pokoju ponieważ są to bakterie i grozi to przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi.

MAMA

Advertisements